Blog

Latest News and Updates

Magamistoamööbel

Magamistoamööbel on üks olulisimaid elemente mida oma kodu sisustamisel tasub tähele panna.  Veedame ju suure osa ööpäevast just magamistoas ja magamistoa mööbel määrab paljuski kuidas me ennast seal tunneme. Milline on voodi, madrats, öökapp jne. Meeldiva une võtmeks on õdus magamistuba. Mööblit valides saate ainulaadse ja isikupärase magamistoa, mis on vaid Teil. Kujundage endale meelepärane magamistuba, milles tunnete ennast hästi!

Inimene veedab voodis ligikaudu kolmandiku oma elust ning madratsi mõju une kvaliteedile ei tohiks alahinnata. Samas on üsna tavapärane, et inimesed ei pööra sellele teemale piisavalt tähelepanu. Parafraseerides toitumisteadlasi võiks öelda: „Oled see, millel magad“ ehk teisisõnu – selleks, et hommikul oleks hea ja värske tunne, on vaja magada kvaliteetsel madratsil. Lisaks madratsi valmistamisel kasutatud materjalidele, mõjutab madratsi kvaliteeti ka selle vanus. Madratsit on soovitatav vahetada keskmiselt 6-7 aasta järel.

Eestis ja Skandinaavias on ajalooliselt olnud au sees vedrudega madratsid. Samal ajal magab enamus lõuna-eurooplasi ilma vedrudeta madratsitel. See on paljuski kinni traditsioonides ning selles, et näiteks Eestis ei pea enamik inimesi siiamaani traditsioonilist porolooni kvaliteetseks materjaliks hoolimata sellest, et materjalitööstuses on toimunud selles valdkonnas hiiglaslikud arengud.

Madratsite vedrustus

Kui teie valik on langenud vedrudega madratsi kasuks, siis võiksite eelkõige kaaluda pocket- ehk taskustatud vedruplokiga toodet. Pocket-vedruplokk, kus kõik vedrud on pakitud omaette kotikestesse, pakub kehale magamisel paremat tuge, kui klassikaline bonell-vedruplokk kus vedrud on omavahel traadiga ühendatud, see tähendab, et kui toetada end madratsile, siis liiguvad kaasa ka teised vedrud.

Nendele, kes soovivad oma magamiskvaliteeti veel rohem panustada, võib soovitada multipocket-vedruplokki. Nagu nimigi viitab, on tegemist pocket-vedruploki edasiarendusega, kus pakitud vedrusid on ühe ruutmeetri kohta 2-korda rohkem. Suur vedrude arv peab tagama eriti täpse keha toestamise ning seeläbi ka sügavama une.

Lisaks mängib madratsi valikul rolli ka vedrutraadi läbimõõt ehk siin on põhimõte järgmine, mida peenem traadi läbimõõt näiteks 1,7mm seda pehmem madrats ja mida jämedam traadi läbimõõt 2,3mm seda jäigema madratsiga on tegu. Siinkohal tasub tähelepanu pöörata ka vedrude arvule m² kohta, ehk kui on vedrutraadi läbimõõt näiteks 2mm ja vedrusid on 1m² 110tk ja teisel madratsil millel on samuti on vedrutraadi läbimõõt 2mm ja vedrusid on 1m² 120tk siis on viimane jäigem kuna sellel on rohkem vedrusid 1m² kohta.

Madratsite polsterdus

Madratsi sisumaterjalidena kasutatakse tänapäeval enamasti klassikalist porolooni, selle vetruvamat edasiarendust high-resiliance porolooni ning lateksit. Viimasel ajal kogub populaarsust memory ehk visco poroloon, mis järgib eriti täpselt kehakumerusi ning pakub seeläbi lihaskonnale maksimaalset tuge. Miinuseks on selle materjali „hangumine“ madalamatel temperatuuridel. Need, kes hindavad eriti jäika madratsit, võiksid kaaluda kookose kihiga madratsi ostmist.

Polsterduse juures tasuks uurida ka seda, milliseid lisakihte madratsis veel on kasutatud. Näiteks loovad lisaväärtust puuvilla ja villa kiht. Puuvillaga vooderdatud pool on mõeldud kasutamiseks suvisel perioodil, villaga pool talvisel. Samuti tasub jälgida, millise paksusega vatiini on madratsi katte õmblemisel kasutatud. Paksem vatiin lisab tootele kohevust ja pehmust. Madratsi ostmisel tuleks uurida ka seda, kas madratsi kate on eritöötlusega või mitte. Hea näitena võib tuua Sleepwelli madratsid, mille teatud mudelite puhul on kasutatud eritöötlusi Sensity ja Tempsmart. Esimene vähendab allergiat ja takistab tolmulestade teket ning teine reguleerib magamistemperatuuri.

Madratsite mõõtmed kaheinimese voodis

Eriti oluline on madratsi laiusele mõelda kaheinimese voodile madratsit ostes. Nii nagu kõigi voodite puhul, on ka kaheinimese voodi puhul madratsi mõõtude aluseks voodi mõõdud. Voodite enimlevinud standardpikkus on 200cm ja kaheinimese voodite laiused varieeruvad. Kaheinimese voodisse madratsit ostes on võimalik osta üks lai kaheinimese madrats nt. 180 cm laiune, või selle asemel hoopis kaks 90cm laiust madratsit, mis panna vood raami sisse kõrvuti. Kahe kitsama madratsi ostmisel on mitu olulist eelist:

  • Kui ühel madratsil olev inimene pöörab külge, pole see kõrvalolevale inimesele madratsi kaudu tunda, sest madratsite vedrustused on sõltumatud ja ühe liigutamine ei mõjuta teist
  • Kui ühes voodis magavatel inimestel on suur kehakaalu erinevus, on võimalik valida erineva jäikusega madratsid, kergemale pehmem ja raskemale jäigem.
  • Kahe kitsama madratsi transport ja käitlemine on oluliselt lihtsam kui ühe suure madratsi puhul. Suur kaheinimese madrats on nii suur, et ühe inimesega madratsit tõsta, ümber pöörata, kloppida jne. on peaaegu et võimatu. Kahe väikese puhul on see oluliselt lihtsam ja mugavam.
  • Lihtsam on voodit korrastada kahe väiksema madratsi puhul kui ühe suure puhul.

Kahe väiksema madratsi kasutamise miinuseks on kokkuvõttes veidi kõrgem hind. Tihti arvatakse ekslikult, et kahe kõrvutiasetseva madratsi puhul tekib madratsitele oluline vahe ning see on häiriv, kuid see pole nii – madratsid on voodiraamis nii tihedalt kokku surutud, et madratsite vahekohta pole tunda.

Lõppkokkuvõttes paistab, et kahe kitsama madratsi eelised kaheinimese voodis kaaluvad üles ühe suure madratsi eelised, nii et tasuks kindlasti kaaluda kahe kitsama madratsi ostmist.

Kattemadratsid

Madratsi ostmisel tasub tähelepanu pöörata ka kattemadratsitele, mis lisavad põhimadratsi täiendusena üsna tuntavalt magamismugavust ning loomulikult kaitsevad põhimadratsit määrdumise eest ja pikendavad selle eluiga. Kattemadratst kasutades on ka voodi korrastamine oluliselt lihtsam – voodilina servade panek alusmadratsi alla on ebamugavam kattemadratsi puhul.

Seega esialgselt liigsena tunduv lisakulutus kattemadratsi ostmisel võib lõppkokkuvõttes osutuda tasuvaks investeeringuks mis lisab oluliselt mugavust ja une kvaliteeti.

read more
Mary TurnerMagamistoamööbel

Millest lähtuda kasvuhoone valikul?

Millist kasvuhoonet valida, kas klaasist või plastist?

Kui oled kord raha paigutanud kasvuhoonesse, siis ei mõtle kohe kindlasti seda igaaastaselt välja vahetada.

Peaks lihtsalt korraks mõtlema, mida kasuhoone kasvatama hakkab ja kui suures mahus, sealt on võimalik suurus välja mõelda.

Kas kasvuhoone pidamine on tõeline kirg või lihtsalt üks lisategevus aias? See määrab ära, kui palju ollakse valmis kasvuhoonesse investeerima. Kui kasutada kasvuhoonet pikki aastaid ja päevast päeva siis tasub kindlasti vaadata kvaliteedi poole mis ka end ära tasub. Iga aiainimene oskab hinnata head kasvuhoonet ning sõprade aedu külastades peab seda aia ehteks.

Jätkeim meelde, kasvuhoone ost on pikkaajaline investeering. Isegi auto ei pea nii kaua vastu kui hea kasvuhoone. Mõelge siis hästi läbi kui head kasvuhoonet Teie ja teie lapsed väärt on.
Kuidas teha vahet materjalidel ?

Kasvuhoone peaks olema alumiiniumist konstruktsiooniga ja kattematerjalina soovitame kindlasti polükarbonaatkatet mitte klaasi.Alumiiniumi eelis on see, et see ei roosteta ning kerge kaal aitab seda paremini paigaldada. Millised on nende materjalide plussid ja miinused? Kõigile võib meenuda vanaema juures olev klaasist kasvumaja kuid ajad on edasi liikunud ning klaasi odavus peegeldub ka selles, et seda on lihtne purustada, vajab rohkem hoolt ning pole taimedele mõeldes kõige parem. Isegi hind ei mängi varsti rolli sest hinnavahe plastiga väheneb koguaeg. Tõesti eelis on läbipaistvusel ja nostalgiat tekitaval välimusel, lihtsalt inimestele meeldib näha harjumuspärast kasvuhoonet. Polükarbonaat on taimede seisukohast parim: hajutab valgust, laseb läbi taimedele vajaliku spektriosa ja hoiab hästi sooja. Viimane on eriti oluline öökülmade puhul. Polükarbonaat ei purune kergelt, on pikaealine, kaalult kerge ja lihtne hooldada. Polükarbonaadi paksus võiks olla alates 6 kuni 8mm. Suurematel kasvumajadel tuleb minna maksimumi peale välja(vähemalt katus), 8mm aitab vältida seda, et katus sisse ei vajuks lumerohke talvega.

Polükarbomaadi negatiivseks pooleks ongi selle maksumus.

Kuidas valida endale sobiv suurus ?

Kasvuhoone suurust peaks alati valima varuga. Iga kirglikul kasvuhoone pidaja teab, et kasvuhoone ei jää tühjaks vaid alati jääb pigem ruumi puudu. Kurb stsenaarium oleks valmimisel avastada, et endiselt jääb ruumi väheseks.

Enda tarbeks sobiks hästi 9-15m2. Sinna mahub valik tomateid, kurke, paprikaid ja samuti maitsetaimi ja salatirohelist. Ei saaks väita, et selline suurus jääks kellelegi kättesamatuks. Sobiva suuruse aitaks ilusasti välja lõigata Plastexpert.

Milline kasvuhoone eristub teistest ? Kasutusmugavus peaks olema maksimum. Tunned et tegid õige otsuse ja oled investeeringuga rahul ka aastate pärast. Halvema kasvumaja puhul oled ilmselt rõõmus vaid kassas kui vähe maksma pidid, kuid ülejäänud aja mõtled kui vale valiku olid teinud.

Mida peaks suutma üks tubli kasvuhoone ? Kindlasti tormituuli, selle peal ronimist ja sulalund. Kvaliteetsel majal liiguvad katuseluugid ning uksed sujuvalt ning murevabalt, odavamal kipuvad need loperdama ning lihtsalt siinidelt maha jooksma. Tunned iga kasvuhoones käiguga, et sinna on hea minna. Rusikareegel on see, et ergonoomiliste asjadega harjud kiiresti ega pane neid varsti tähele, ebamugavad asjad tuletavad ennast aga pidevalt meelde.

Milline lisavarustus kasvuhoonele oleks hea ?

Kindlasti peaks hankima katuseluugi automaatsed avajad, et jääks ära kaks korda päevas lae alla ronimine. Kaasaegsed majakesed kasutavad niiskuseandureid ja kastavad maja siis kui selleks vajadus on. Kasvuhoone pidamine ei tohi kujuneda nuhtluseks ja kohustuseks, vaid peaks pakkuma naudingut. Rikked automaatikaga on harvanähtav, nii tasub jätta tüütud tegevused masinate hooleks.

Kindlasti peaks hankima mõned riiulid kasvuhoone seinale ja tööpind istutamiseks ja muuks tööks. Riiulid võimaldavad õhuruumi ära kasutada nagu suurlinnades pilvelõhkujad, töölaud on super pottide ning tööriistade paigutamiseks. Kuhu tuleks kasvuhoone aias paigutada? Kasvuhoone oleks hea paigutada päikeselisele kohale aias, eemale suurtest puudest. Hea suund oleks põhja-lõuna suunaline, siis saaks taimed maksimaalse valguse päeva jooksul. Suured puud üldjuhul tekitavad palju prahti ning võidavad lasta alla kuivanud oksi tuulega mis kõik muutub kasvuhoonele ohtlikuks.

read more
Mary TurnerMillest lähtuda kasvuhoone valikul?
akna-remont.jpg

Kuidas taastada vanu aknaid?

 

Pühi aknalt harjaga tolm ja pese aken mustusest, kasuta tavalist pesuvahendit märgista, millisest toast aken pärit on Kui korraga on mitu akent restaureerimisel, märgi aknale, millisest toast on aken pärit. Märkimiseks kasuta akna ülemist ja alumist serva (mis on tavaliselt värvimata). Mujalt me eemaldame hiljem värvi ja nii võib märge kaduma minna..

Kiti ja klaaside eemaldus

Kuumuta kitti kuumapuhuriga ning kraabi noaga, kraabitsa või pahtlilabidaga maha. Ära puitu kahjusta. Võimalik on ka teostada töö soodapritsiga, mille töö on ka palkseina puhastamine. Vana klaas võib väga kergelt mõraneda kuumusega (ja vähese kogemusega) võivad need üllatavalt lihtsalt puruneda! Palju suudab ära hoida klaasile pandud märg kalts. Pärast kitti eemaldust proovi näpitsatega väiksed naelad kätte saada mis klaasi veel raami sees hoiavad. väike trikk on panna näpitsate ja puidu vahele puuklots mis hoiab selle ära, et raam ise kahjustada saaks.

Vana värvi koorimiseks on hea soojaõhuföön ning kraabits Kuumutatud värvi lükka ära pikki puidusüüd. Töö on küllaltki mahukas kui tasub võtta aega, sest tulemus jääb pikadeks aastateks. Värvi eemaldamiseks proovi kaabitsat, infrapunalampi, kuumaõhupuhurit.

Puidutöö – kasuta sama puiduliiki: kasepuidust aken paranda kasepuiduga. Üldjuhul on aknad valmistatud tihedast puidust. Parandustüki süü peab jooksma samas suunas parandatava detailiga.

Abrasiivpaberiga töötlemisel nühi puitu pikisuunas. Proovi abrasiivi nr 40 või 60.

Kruntvärv

Kasuta kruntvärvi, et paranda värvi nakkumist ja kaitsta puitu. Oksakohad tuleb katta šellakiga, et vältida vaigu imbumist läbi värvi.Pärast kruntimist

tuleb aknad 2-3 päeva jooksul värvida. Kui liiga kaua oodata, tekib kruntvärvi pinnale kilejas kiht ja värv ei nakku enam.

Klaasipaigaldus

Milleks kitt kui turul on olemas häid silikoone ning võiks ka liistu panna hoopis? Kitt muudab aknad õhutihedaks. Erinevalt silikoonist, on kitti võimalik parandada ja uuendada. Kui kasutada ainult liistu pääseb niiskus liistu ja puidu vahele, hakates seal puitu mädandama.

Kiti 24 tunni möödudes kruntvärvimisest enne kittimist õlita klaasivaltsid. Kui pind on õlitamata, ei nakku kitt aknaga, sest puit on kuiv ja imab kitist õli välja. Liiga kuiv kitt hakkab ka kiirelt pragunema.

Värvimine

Akende värvimine on vajalik, sest värv kaitseb ju puitu niiskuse eest ning värvi sees olevad pigmendid kaitsevad puitu UV kiirguse eest, mis „sööb“ puitu ning samuti kiire temperatuuri muutuse eest. Värvimist alusta 3 ööpäeva pärast kittimist. Siis on kiti pealmine kiht veidi kuivanud ja pintsliga ei tõmba enam kitile vagusid sisse.

Esimest kihti värvides lisa värvile 10-15% tärpentini

LÕPETUSEKS
Kuidas aknaid säilitada ?


Ära unusta, et aknaid tuleb iga nelja-viie aasta tagant hooldada. Õlita aknaid värnitsaga kriidistuma hakanud värvikiht muutub jälle elastseks, tõmmates värvitud pind värnitsase lapiga üle. Erilist tähelepanu vajavad lõunaküljes olevad aknad, mis saavad rohkem päikest (UV kiirgust).

 

read more
Mary TurnerKuidas taastada vanu aknaid?
välimine-osa.jpg

Õhksoojuspump ?

Mis kasu on tootest kui seda kasutada ei mõisteta ?

Enne ostuotsuse langetamist tuleb ennast kurssi viia valiku, võimaluste ja hindadega. Spetsialist soovitab hindu vaadates alati uurida, mida hind sisaldab – kas ainult toodet või ka paigaldust ja tootekoolitust. Kui paigaldada endale õhksoojuspump ise siis võib tootealasestgarantiist suu puhtaks pühkida. Ka on oluline toodet tunda ja õigesti kasutada, et ei tekiks rikkeid, mis lisaks kulule tähendaks talvel ootamatult külma tuppa jäämist.

Erineva hinna ja kvaliteediga õhksoojuspumpadel on mitmeid erisusi. Muidugi ei peaks hinda taga ajama kuid kõige tähtsam nagu ka arvuti ostu puhul on vaadelda toote andmeid. Kui hind on oluline siis peab arvestama, et lahjad õhksoojuspumbad ei suuda ära kütta üksi maja, jällegi kui abiks on ka ahi siis just odavam võib olla parem valik. Õhksoojuspumba ostul tuleb vaadata kasuteguri muutumist erinevate õhutemperatuuride juures, mõned toodetest on sobilikud vaid jaheda ilmaga kütmiseks, teised on efektiivsed ka 20-30 külmakraadi juures.

Teine kriteerium, mille alusel pumpa valida, on köetava ruumi suurus. Enamik toodetest on mõeldud kuni 100 ruutmeetri kütmiseks või jahutamiseks. On olemas lahendusi millel on kaks või isegi kolm maja sisest puhurit, mille saab majas ära jaotada. Selline lahendus on mugav, sest ei sunni siseuksi sooja saamiseks lahti hoidma.

Õhksoojuspump on kahtlemata parim viis kuidas enda elamine soojemaks muuta. Kuna hind on mõistlik, paigaldus kiire, energiasääst kindel, siis ilmselt ongi juba kõik halvimad argumendid nimetatud. Hästi võib näha müükide pealt, et millal inimestel kõigerohkem pumpa vaja läheb ja nendeks aegadeks on aasta kõige külmemad ja kõige kuumemad ajad. Soovitame enne ostma kiirustamist enda jaoks kaardistada pumba plussid ja miinused, võrrelda erineva hinna ja kvaliteediga lahendusi ning vajadusel pidada nõu ka valdkonna eksperdiga.

Õhksoojuspump on kõige efektiivsem kombineerituna mõne teise kütteliigiga. Näiteks ahiküttega maja jahtub talvel kiiresti ning on pererahva kojujõudmisel ebamugavalt külm, seda aitaks muidugi parandada akumulatsioonipaagiga mille sees on boilerid mis talletavad sooja. Õhksoojuspump aitab kodust äraoleku ajal hoida stabiilset temperatuuri ning kui õhtul ahju köetakse, lülitab pump ennast ise välja. Sellisel moel saab hoida kulud madalal, maja sisekliima sobivana ning ei hakka häirima ka pumba tekitatav mürafoon. Samamoodi on õhksoojuspump kasulik ja säästlik lisavõimalus majades, mida köetakse elektriga. Tasu pumba eest pole hiiglaslik ning kokkuhoid hakkab juba esimesest pärast kui maja ei köeta elektriradiaatoriga. Soojuspump ka kergeltkuivatab õhku siis eriti hea kui majas on palju niiskust.

Toote jõudlus ei sõltu vaid ruutmeetrite arvust. Kahtlemata võib pumba müra paljusi inimesi häirida ning seoses sellega tuleb paigutuse peale jällegi mõelda. Kõik õhksoojuspumbad teevad vähemal või suuremal määral häält. Müra suurus võib olla võrreldav köögis nurruva külmutuskapiga, millega me üldjuhul magamistoas harjunud ei ole. Seetõttu ei soovita spetsialistid panna õhksoojuspumba siseosa magamistuppa ega välisosa magamistoa välisseinale. Puumaja puhul on vibratsioon kuidagi eriti hästi und häirima. hoides toatemperatuuri ühtlasel kraadil siis on seadme müra minimaalne.

Kui sobilik õhksoojuspump on välja valitud ning paigaldatud, tuleb sellesse suhtuda nii nagu teistessegi seadmetesse – aeg-ajalt hooldada, puhastada, laagreid vahetada. Sellega on täiesti võimalik üksi hakkama saada, vahest on vaja ka spetsialisti kätt. Reeglina on Soojuskeskuse pumbad väga töökindlad ning rõõmustavad majaomanikke väikeste elektriarvetega. Ole kursis taastuvenergia allikatega.

read more
Mary TurnerÕhksoojuspump ?
projekteerimine.jpg

Millist moodulmaja vajad ?

 

Kahjuks ei pea vägapaljud ehitajad moodulmajadest väga lugu, kuid tegelikkus nende väikeste majade puhul on hoopis midagi muud. Tänu sellele, et meie põhjanaabrite seas on sellised kodus väga populaarsed siis on nad leidnud ka Eestisse oma tee.

Kui arvestada tänast päeva siis moodulitel pole häda mitte midagi, sest neil on väga suur arhitektuurivõimalus. See aeg, kus kõik majad olid ühesugused on möödanik, ning võimalik on tellida vägagi erinevaid majatüüpe ning kujundusi.lihtne kodu

Mis muudab asja veel eriti heaks on kiirus ja soodne hind mis ületab kaugelt teisi maju ja kui tulevikus on soov isikupärastada oma moodulmaja sis fassaaditööd aitab teostada Estlander. Arvestades majanduskriisi aegasiis keegi ei alustanud väga oma uue kodu rajamisega, sest kindlaks takistuseks oli raha. Alati on võimalus raha laenata kuid, milleks raha laenata kui raha nagunii pole algseltki, nii kaob ka mõte suure laenu võtmisel.

Seetõttu on minu arvates ootuspärane, et pered, kes plaanivad mõistliku hinna eest oma majani jõuda, vaatavad moodulmajade poole. Kuna saime just aru potentsiaalist siis ka selle potentsiaali kasutajaid on palju, nii on turul olemas palju pakkujaid. Põhiline, mille järgi valida, peaks olema ennekõike tehasepaketi sisu ja selle kvaliteet ehk milline on maja energiasäästlikkus, milliseid uksi ja aknaid kasutatakse.

Lihtsa näitena võib tuua kohe üle lahe kus näiteks üks ettevõte pakub sada kolmekümment maja ja selle paigaldust umbes 39 000. Eelmise näite majad on varustatud parima energiamärgistusega ning võib ka panna nelja klaasiga PVC aknad mis teeb hoonest juba väga energiasäästliku koha.

Kui elementmajad on komplekteeritud tehases siis kvaliteet peab olema kindlasti tasemel. Nüüd muutub oluliseks hoone püstitus ja valve kui keegi parasjagu midagi ei ehita. Töötajad kes hakkavad maja kokku panema peavad olema kindlasti läbinud mingisuguse koolituse või õpetuse, muidu võivad nad lihtsa vaevaga midagi kahjustada. Eriti olulist rolli mängib fassaadi soojustamine.

Ehituskaugemal tellijal soovitan vähemalt paigaldamise faasis teenuse korras omanikujärelevalve sisse osta. Näiteks tehasepaketi paigaldamine võtab üldjuhul aega ainult 1-3 päeva (vundament peab varem valmis olema) ja ülejäänud tööd veel u. 2 kuud ning selle tarbeks omanikujärelevalve hankimine on igati taskukohane ja mõistlik investeering.

Tehase paket mooduli puhul on ilmselt ainult 35-45 protsenti kogu summast. Keskmiselt 150 m2 maja ehitamine koos maalapi ja kõige sinna kuuluvaga läheb maksma umbes umbes 128 000 eurot. moodulmajaOlenevalt majast ja asukohast võib summa olla tunduvalt suurem või väiksem. Kui sinu soov on leida endale kodu mille projekteerimine oleks 100% sinu käe järgi disainitud siis võta ühendust. www.bildeco.ee.

read more
Mary TurnerMillist moodulmaja vajad ?

 

Võib üsna kindel olla, et 2016. aastal kasvavad saadetavate pakkide arvud veelgi. Ilmselt küllaltki sarnases tempos nagu seda on ka varasematel aastatel olnud, Uusi aktiivseid e-poodidest tellijaid lisandub ka täisealiseks saanud nutipõlvkonna hulgast. Võib ka öelda, et see põlvkond on küllalki immuune selle suhtes, et nad ei pea toodet nägema, katsuma, proovima enne selle ostmist. Võib öelda, et eelnev on just olnud takistuseks e-poe arengule.

Kuigi pole kaua aega möödas millal hakati kasutama traadita interneti, siis sellegi poolest tundub nagu see oleks alati nii olnud, võrreldes suurriikidega on ekaubandus meil siiski algfaasis.

Kuid asi areneb. Siin mõned näited mida ootab ees kodumaist turgu. Statistikaameti andmed näitavad, et viimase aasta jooksul on internetist midagi ostnud või tellinud rohkem kui pooled täisealistest. Postipakke saab keskmine eestlane aasta jooksul aga ligi üheksa. Võime juba järeldada, et teatud seltskond on asjaga väga kursis.

Võib öelda, et kümmeaastat tagasi kui julgemad kaupmehed vaikselt üle e-kaubanduse poole piiluma hakkasid, ootas neid ees veel palju takistusi. Alati nagu kõik uus on võõras ja tekitab inimestes hirmu, nii oli ka ekaubandusega. Olukorda proovisid ka edukalt ära kasutada petturid, kes tekitasid ekaubanduse suhtes palju eelarvamusi.
Tasuta transport on e-kaubanduses võimas vahend müügi kasvatamiseks. Lähiajal hakkavad kindlasti ka Eesti e-poed seda rohkem kampaaniate raames julgemalt katsetama ning seejärel samm-sammult liikuma läbivalt tasuta kohaletoimetamise suunas. Kuna klient ei taha lisaraha maksta, tundub mõistlikum transpordi hind lisada juba eelnevalt toote hinna sisse.

Tänaseks on inimesed e-kaubanduse omaks võtnud ning see trügib üha enam traditsioonilise jaekaubanduse kõrvale. Epoed on täiesti tõsine äri ja kiireim võimalus kaubandusettevõtte jaoks oma tööpõldu laiendada. Uusi ja juba tuntud kaubamärke lisandub ekaubanduse perekonda lähiajal veelgi, sest kasvav tarbijaskond töötab liimina, mis ligi meelitab.

Toimetavad tavaliste poodidega ühiselt

Nutiseadmed on muutunud lisaks kõigele muule ka kaasaskantavateks poodideks. Sellepärast muudavad enda lähenemist ka kaupmehed. Võib ka öelda, et e-kauplustesse hakkavad kogunema ka toidukaubad. Samas ei tähenda see veel kindlasti lähiajal toidupoodide lõppu, inimestele on lihtsalt hakatud pakkuma rohkem valikuvõimalusi. Sarnaseid uudiseid võib suurte kaubanduskettide ja kaubamajade poolt oodata lähiajal kindlasti veel.

Pakid tellitakse automaati

Mullu tõusid pakiautomaadid esmakordselt pakkide kättesaamissageduselt kullerpostist populaarsemaks. Postkontorid muutuvad pakkide saatmisel ja vastuvõtmisel aga üha marginaalsemaks. Klientidele meeldib lausa ise enda pakile järele minna. Tõenäoliselt kasvatab pakiautomaat lähematel aastatel oma positsiooni veelgi. On olemas ka pakirobotid kuid need jäävad koos droonidega veel kaugemasse tulevikku.

read more
Mary Turner
kokteilid.jpg

Võiksid kõik aastad turisminduses nii head olla nagu tänavune.

Sellel aastal on suvi meid tublisti hoidnud. Nii juunis kui juulis on sellel aastal müüdud töid müüdud enam kui möödunud aastal, mainis juhtunut spaahotelli tegevjuht, ta usun, et suudetud on kasvatada välismaalaste arvu ehk inimeste voog on suurenenud.

“Näib nagu suvi on sellel hooajal Lääne-Eestis. Välikohvikute sissetulek on kõvasti kasvanud.” lausus õnnelikult Lääne-Eesti kohvikute juhataja.
Suvelinnade suhtes oli esimene suvepool paljulubav, sest külastajate voog oli suur, teistehulgas ka pealinnast. kohvikunurk

read more
Mary TurnerVõiksid kõik aastad turisminduses nii head olla nagu tänavune.