Blog

Latest News and Updates

Miks nii palju sääski ?

Seoses sellega, et kevad oli pigem soojem kuid siiski vihmarohke.

Arvatavasti vihmane aprill soosis seda, et sääsed said kiirelt paljuneda. Aprill mõjus sääskede kasvule hästi, sest maha tulnud vihm hoidis lumesulamisvee lombid pikemalt käigus ja seega oli ka sigimispaiku rohkelt, avas asjatundja tagamaid. Just sellised lombikesed on nende kasvuks ideaalsed. Aprill oli ka keskmisest soojem. Kuna sääskedel ongi vaja eluks veekogu ning soojemat temperatuuri.

Möödunud aastal oli sääski tema kinnitusel vähem, kuna külmad ilmad kestsid kauem ja sääsed ilmusid välja alles mai lõpus. Sellel aastal võis neid juba mai keskel märgata. Kas võib olla paiku kus on ka sääski vähem ? Võib olla tõesti nii, et mõni piirkond on pikemalt põua käes, näiteks kevadel vihma ei saja, siis seal neid väga pole aga üldiselt jätkub neid kõikjale.

Sääseteadlane ennustab sääserikast aastat.

emane sääsk


Viimastel nädalatel on meil ilmad küll võrdlemisi kuivad olnud, kuid metsasääskede elu see kuigi palju ei mõjuta. Nad on juba koorunud ning valmikud tegutsevad – nende elu läheb loomulikku rada pidi edasi aga kui kuiv aeg veel pikalt kestab, võib see sääskede arvukust hiljem suve keskpaigas pisut mõjutada».

Suurem sääserohkus kestab umbes kuu aega. Võib öelda, et kõige sääserohkem aeg on kuni jaanipäevani ja peale seda nad kaovad natukene ära. Kui suvel minna väliüritusele siis sääsetõrje peaks olema siiski lähedal. Jällegi pole vaja tõrjega liiale minna sest suures rahvamassis jäävad nad natukene varju. Kui on näiteks metsa minek ja koos on suurem grupp, siis sääsed hajuvad ja neid peaaegu ei märka. Äkki teil on kogemusi kui olete grupiga siis pole nagu sääski samas kui üksi samas kohas olla siis toimub justkui sääskede rünnak.

Mary TurnerMiks nii palju sääski ?
Share this post

Join the conversation